Internetowa galeria sztuki

Galeria obrazów Art Makers

Wernisaż i wystawa twórczości Jolandy Jeklin - "Rytym i Światło"

 

Artysta: Jolanda Jeklin
Wernisaż wystawy: 23 czerwca (czwartek) 2016 Start: g.20:00
Czas wystawy: 26.06-20.07.2016
Miejsce wydarzenia: Żywa Galeria przy Artbistro Stalowa 52
Adres: Stalowa 52, 03-429 Warszawa
Kurator wystawy: Anna Schwenk Madejska
Wstęp: wolny

Żywa Galeria: Wernisaż wystawy Jolandy Jeklin "Rytm i Światło"

 

24.06.2016 w Żywej Galerii działającej przy Artbistro Stalowa52 odbędzie się wernisaż wystawy Jolandy Jeklin zatytułowanej „Rytm i Światło”. Słoweńska artystka zaprezentuje na wystawie obrazy pochodzące z dwóch cyklów „Miasta” i „Pejzaże”. Wystawa potrwa do 20 lipca.

Misją Żywej Galerii  jest ułatwienie odbiorcy dotarcia do sztuki. Spontaniczny kontakt z artystą i jego dziełami nabiera tu zupełnie innego charakteru. Wielkim atutem miejsca jest jego atmosfera, która w naturalny i niewymuszony sposób wpływa na poszerzanie się grona odbiorców. Oprócz stałych adresatów kultury, twórcy galerii chcą dotrzeć również do nowego widza. Żywa Galeria ma być miejscem, które umożliwia młodym, nierzadko debiutującym artystom prezentację swojej twórczości w przyjaznym i ciepłym klimacie.

 

RYTM I ŚWIATŁO

"Każde miasto ma swój nastrój, oddech i rytm kroków swych mieszkańców. Życie tam jest anonimowe, a tym samym i intymne. Moją motywacją do malowania metropolii było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: ,,Gdzie jest moje miejsce, mój dom?"

Prezentowane na aktualnej wystawie prace ukazują miasta z różnych stron świata, z którymi jestem związana na odmienne sposoby. Czuje do nich sympatię, budzą we mnie wrażenie swojskości i oswojenia. Szukam w nich oznak i symboli tego, jaka będzie moja przyszłość, co jest moim powołaniem. W minionym roku Cykl Miasta – Mandala-City był eksponowany Berlinie, a niektóre z pokazanych wówczas obrazów prezentuję na obecnej wystawie. Wtedy wyłoniło się pytanie, dziś znamodpowiedź.

Wyciszyłam się. Rytm moich kroków uległ spowolnieniu. Skierowałam je na łono natury. W ten sposób zapoczątkowałam nowy cykl prac, ukazujący kontrast między naturą a kulturą, miastem, a tym, co na jego antypodach. Styk obu tych rzeczywistości dla mnie jest wyznacznikiem doskonałej równowagi i harmonii. Te tak odmienne, a zarazem przenikające się obszary są moją mentalną ojczyzną, światem moich uczuć i medytacji.
Jolanda Jeklin

Jolanda Jeklin
urodzona w Lublianie 1976 roku i od 15 lat zwiazana z Polską.
Dyplom licencjacki z malarstwa uzyskała pod kierunkiem Anoniego Fałata na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, a aneks z grafiki pod kierownictwem prof. Ryszarda Osadczego (2008-11). Studia magisterskie podjęła w Polsko- Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych, na kierunku Szuka Nowych Mediów w Warszawie (2011-12). Dyplom magisterski z malarstwa uzyskała w roku 2015, w pracowni prof. Stanisława Kortyki i w pracowni uzupełniającej dr. hab. Normana Smużniaka, w Instytucie Sztuk Wizualnych Wydziału Artystycznego na Uniwerystecie Zielonogórskim. 
Od minionego roku jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Plastyków i Neuer Sächsischer Kunstverein w Dreźnie oraz mieszka i tworzy w Warszawie. Nadal jednak uczestniczy w życiu artystycznym Zielonej Góry, w którym przez ostatnie trzy lata wyraźnie zaznaczyła swą obecność, biorąc m.in. udział w wystawach indywidualnych oraz zbiorowych organizowanych i współorganizowanych, m.in. przez Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego pod opieką kuratorską dr Lidii Głuchowskiej i prof. Magdaleny Gryski, a także prof. Stanisława Kortyki i dr Janiny Wallis.

Wystawy indywidualne

• 2007 Intensywność, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, pod patronatem Ambasady Słowenii
• 2007 Taniec, projekcja wideo w Domu Kultury Kamnik, Kotlovnica, 
Słowenia 
• 2008 Abstrakcja, Dwór Artusa, Gdańsk, w ramach projektu Słowenia nad
Bałtykiem
• 2010 Odbicie chwili, Galeria Polfa, Łódź
• 2013 Portret, kilkumiesieczny pokaz Galeria Sztuki Lawenda Cafe, Gdynia
• 2013 Wspomienia lata, Galeria Sztuki Lawenda Cafe, Gdynia
• 2015 Mandala City, Ambasada Republiki Słowenii, Berlin, 
• 2015 Nasze Spojrzenia – „W dialogu”, Galeria Pro Arte, Zielona Góra
• 2015 Transformacja, wystawa magisterska, Galeria Artoteki Grafiki, Zielona 
Góra
• 2015 Sound of Colours, Galeria 8+ Warszawa

www.jolandajeklin.com

Organizatorzy:

Żywa Galeria

Galeria Uległa
Galeria Uległa Facebook

Patroni:

Kultura Za Free 
Kultura Za Free Facebook

Artmakers.pl 
Artmakers Facebook

Link do wydarzenia na facebooku

 

 

Kategoria: 

Zobacz także:

 |
Sayuri
Radość życia
PLN 973.00
PLN 973.00
Marlena Łozińska
Dziewczynka 2
PLN 626.00
PLN 626.00
 |
Małgorzata Śledzińska
Wieża
PLN 320.00
PLN 320.00